Oferta - wegetatywne - Baranowscy

Idź do spisu treści

Menu główne:

Colt
OPIS: Podkładka skarlająca drzewo o 10-15%. Zapewnia dość szybki wzrost. Stosowana głównie do czereśni. Ma dobry wpływ na zdrowotność drzew i jakość owoców.
M-26
OPIS: Podkładka pochodząca z Anglii. Stosowana do jabłoni. Późno rozpoczyna okres wegetacji, więc nie poleca się jej do odmian późno owocujących. Odporna na parcha i mączniaka, średnio podatna na pierścieniową zgniliznę podstawy pnia, podatna na bawełnicę korówę i zarazę ogniową.
M-7
OPIS: Podkładka pochodząca z Anglii. Stosowana do produkcji jabłoni. Zapewnia obfite owocowanie. Nie ma specjalnych wymagań glebowych. Późno rozpoczyna wegetację. Wrażliwa na guzowatość korzeni.
M-9
OPIS: Podkładka typu karłowego, pochodząca z Anglii. Stosowana do produkcji jabłoni. Zapewnia obfity i coroczny plon. Wymaga gleb dość żyznych, nie znosi suszy. Dość odporna na mączniaka, parcha i zgniliznę pierścieniową podstawy pnia, podatana na zarazę ogniową i bawełnicę korówkę.
P-60
OPIS: Podkładka typu półkarłowego, pochodząca z Polski. Stosowana do produkcji jabłoni. Zapewnia obfite plonowanie i ładne wybarwienie owoców. Wcześnie wchodzi w okres wegetacji. Polecana na gleby piaszczstych, nie lubi gleb podmokłych. Dość odporna na parcha, podtana na mączniaka.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego